Podczas 28 wirtualnej ceremonii wręczania nagrody Dostawcy Roku, która odbyła się w środę 24 czerwca 2020 r. grupa biznesowa Powertrain została uznana przez General Motors za Dostawcę Roku.

Podczas wydarzenia GM wyróżniło 116 najlepszych dostawców z 15 krajów, którzy konsekwentnie przekraczali oczekiwania GM, tworzyli wyjątkową wartość lub wprowadzali innowacje. Ceremonia wręczenia nagród była pierwotnie zaplanowana, jako wydarzenie na żywo, które miało odbyć się w marcu, ale została przełożona ze względu na pandemię COVID-19. Wyróżnienie dotyczy roku kalendarzowego 2019.

To już trzeci rok z rzędu, w którym grupa biznesowa Tenneco została uhonorowana, z kolei grupa biznesowa Powertrain otrzymała nagrodę po raz drugi.

„Nasi dostawcy odgrywają kluczową rolę w dostarczaniu produktów i usług oraz nawiązywaniu relacji, na jakie zasługują nasi klienci. Dostawcy, których nagrodziliśmy wielokrotnie przekroczyli nasze oczekiwania” - powiedział Shilpan Amin, wiceprezes GM ds. Zakupów i Łańcucha Dostaw.

„Uważamy również, że w tym momencie ważne jest, aby podziękować całej naszej bazie dostawców za ich wysiłki podejmowane w ciągu ostatnich miesięcy, mające na celu złagodzenie skutków COVID-19” - dodał Amin. „Nie tylko byliśmy w stanie bezpiecznie wznowić naszą działalność produkcyjną, lecz również warto zaznaczyć, że nasi dostawcy odegrali kluczową rolę we wspieraniu inicjatyw dotyczących zwiększenia dostaw wentylatorów i środków ochrony osobistej (ŚOI) dla pracowników służby zdrowia, aby pomóc im ratować życie i chronić społeczności ”.

Laureaci nagrody Dostawca Roku zostali wybrani przez globalny zespół dyrektorów GM ds. Zakupów, Inżynierii, Jakości, Produkcji i Logistyki. Dokonano tego na podstawie kryteriów dotyczących zakupów produktów, globalnych zakupów i usług produkcyjnych, obsługi klienta i obsługi posprzedażowej oraz logistyki.

„Tenneco jest zaszczycone otrzymaniem tej prestiżowej nagrody od General Motors – jednego z naszych najbardziej zaufanych partnerów branżowych. Jest to prawdziwe wyróżnienie dla 32 000 członków naszego zespołu Powertrain, którzy każdego dnia starają się produkować wysokiej jakości komponenty układu napędowego – powiedział Brian Kesseler, Dyrektor Generalny Tenneco. „Ta nagroda wzmacnia silną pozycję firmy Tenneco Powertrain na światowym rynku wysoce zaawansowanych komponentów silnikowych i podkreśla nasze zaangażowanie w opracowywanie innowacji, które zapewniają optymalną oszczędność paliwa, spełniają i przekraczają najbardziej rygorystyczne cele w zakresie emisji oraz poprawiają osiągi pojazdu”.