W tegoroczne wakacje Belgia doświadczyła bardzo obfitych opadów deszczu. Niestety, doprowadziły one do licznych powodzi. Miasteczko Comblain-la-Tour, w którym znajduje się Dom Macierzy Polskiej również zostało odcięte od świata. W tym czasie odbywały się tam 2 tygodniowe kolonie dla najmłodszych pochodzących z Polski, a mieszkających w Belgii. Zalane, a co za tym idzie nieprzejezdne były wszystkie drogi, a dzieci wraz z opiekunami zostały uwięzione i nie miały jak opuścić budynku przez kilka dni.

Wszystko na szczęście skończyło się dobrze, uczestnicy kolonii zostali po kilku dniach bezpiecznie ewakuowani, wyszli z sytuacji cali i zdrowi. Sama powódź zalała jednak ośrodek kolonijny – zdewastowała bibliotekę i sale stowarzyszenia, zniszczone zostały książki i zabawki, które na co dzień służyły dzieciom.

W związku z tym zadeklarowaliśmy pomoc stowarzyszeniu i w sierpniu w naszej firmie zorganizowano zbiórkę na rzecz Domu Macierzy Polskiej w Belgii. Pracownicy naszej firmy zostali poproszeni o przynoszenie do Działu HR:

- książek napisanych w języku polskim, w szczególności lektur,

- gier planszowych w języku polskim.

- artykułów biurowych do wycinania i malowania.

Z radością informujemy, że udało nam się zebrać kilka kartonów prezentów dla ośrodka, a paczka została już nadana i aktualnie jest w drodze do Belgii. Liczymy na to, że dzieci ucieszą się z podarunków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie akcji!