W tym roku każdy z pracowników naszej firmy mógł zostać Mikołajem!

Jako firma w ramach akcji „Szlachetna paczka” zdecydowaliśmy się pomóc 5 osobowej rodzinie (rodzice i trójka dzieci w wieku od 5 miesięcy do 7 lat), która znajduje się w potrzebie. Pragniemy, aby mieli szczęśliwe Święta Bożego...

Całkiem niedawno udało nam się po raz kolejny przekroczyć milion godzin pracy w naszej firmie bez żadnego wypadku! To kamień milowy w dziedzinie bezpieczeństwa. Z tej okazji chcielibyśmy pogratulować całemu naszemu zespołowi tego imponującego osiągnięcia. To wspaniały przykład na to, że staramy się na co dzień podążać za naszymi wartościami – Zawsze uczciwość, Jeden zespół, Wola zwycięstwa i Dbamy o lepsze jutro.  Dziękujemy za troskę o siebie i siebie nawzajem, tak abyśmy wszyscy bezpiecznie wracali do domu, do naszych rodzin.

Niestety, z racji stanu epidemiologicznego na tę chwilę ograniczamy świętowanie do aktywności online, nie mniej jednak gdy tylko sytuacja na to pozwoli będziemy celebrowali to niesamowite osiągnięcie podczas spotkania integracyjnego, na które zaprosimy wszystkich pracowników.

 

 

W dniu 7 października delegacja z naszej firmy (pracownik działu HR, mistrz produkcji oraz operator) brała udział w spotkaniu informacyjnym ze Szkołami Okrętowymi i Technicznymi Conradinum, gdzie potencjalnie możemy szukać naszych przyszłych pracowników...

W tegoroczne wakacje Belgia doświadczyła bardzo obfitych opadów deszczu. Niestety, doprowadziły one do licznych powodzi. Miasteczko Comblain-la-Tour, w którym znajduje się Dom Macierzy Polskiej również zostało odcięte od świata. W tym czasie odbywały się tam 2 tygodniowe kolonie dla najmłodszych pochodzących z Polski, a mieszkających w Belgii. Zalane, a co za tym idzie nieprzejezdne były wszystkie drogi, a dzieci wraz z opiekunami zostały uwięzione i nie miały jak opuścić budynku przez kilka dni.

Wszystko na szczęście skończyło się dobrze, uczestnicy kolonii zostali po kilku dniach bezpiecznie ewakuowani, wyszli z sytuacji cali i zdrowi. Sama powódź zalała jednak ośrodek kolonijny – zdewastowała bibliotekę i sale stowarzyszenia, zniszczone zostały książki i zabawki, które na co dzień służyły dzieciom.

W związku z tym zadeklarowaliśmy pomoc stowarzyszeniu i w sierpniu w naszej firmie zorganizowano zbiórkę na rzecz Domu Macierzy Polskiej w Belgii. Pracownicy naszej firmy zostali poproszeni o przynoszenie do Działu HR:

- książek napisanych w języku polskim, w szczególności lektur,

- gier planszowych w języku polskim.

- artykułów biurowych do wycinania i malowania.

Z radością informujemy, że udało nam się zebrać kilka kartonów prezentów dla ośrodka, a paczka została już nadana i aktualnie jest w drodze do Belgii. Liczymy na to, że dzieci ucieszą się z podarunków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie akcji!

 

 

Pandemia COVID-19 trwa już prawie półtora roku. Niektóre osoby zakażenie koronawirusem przechodzą łagodnie, u innych niestety ta choroba ma bardzo ciężki przebieg...

W ubiegłorocznej edycji kampanii "Rowerem do pracy i szkoły - Kręć Kilometry dla Gdańska" w kategorii dużych firm znaleźliśmy się na podium - zajęliśmy 3 miejsce...

Podczas 28 wirtualnej ceremonii wręczania nagrody Dostawcy Roku, która odbyła się w środę, 24 czerwca 2020 r. grupa biznesowa Powertrain została uznana przez General Motors za Dostawcę Roku.

Podczas wydarzenia GM wyróżniło 116 najlepszych dostawców z 15 krajów, którzy konsekwentnie przekraczali oczekiwania GM...

Współpracując z fundacją "Inspirujące Przykłady" wzięliśmy udział w akcji "Komputer dla ucznia", która miała na celu umożliwienie dzieciom nauki online podczas epidemii Covid-19. Dołożyliśmy cegiełkę, gdyż staramy się razem walczyć z wykluczeniem...

Odpowiadając na nominację firm Federal Mogul Gorzyce oraz Agatex podjęliśmy się wykonania popularnego ostatnio wyzwania #gaszynchallange, które ma na celu wsparcie chorych dzieci...

Pandemia COVID 19 zaskoczyła wszystkich i spowodowała, iż w naszej firmie zastosowano szereg restrykcji mających na celu ograniczenie ryzyka zakażenia m.in.: obowiązkową... 

 

Dnia 16 czerwca zorganizowaliśmy dzień otwarty, na którym gościliśmy ponad 800 uczestników. Była to świetna okazja na spędzenie czasu wraz z rodzinami i znajomymi, gdzie mogliśmy zobaczyć nasze technologie stosowane w codziennej pracy. U najmłodszych najwięcej uśmiechu wzbudziły atrakcje – dmuchane zjeżdzalnie i plac zabaw, euro bungee, warsztaty kreatywne. Do strefy gastronomicznej zaprosiliśmy food trucki, które zapewniły ciepłe burgery, frytki i kanapki z szarpaną wołowiną. Dla odwiedzających zapewniliśmy także konkursy i niespodzianki.

 

 

W dniu dzisiejszym obchodzimy 35-lecie pracy Pani Bogusławy, pracującej w Dziale Jakości. Z tej okazji spotkaliśmy się wraz z Kierownikiem Laboratoriów oraz z Dyrektorem Jakości, aby wspólnie świętować ten wspaniały jubileusz. Tradycyjnie wręczyliśmy jubileuszowe nagrody i z sentymentem zastanawialiśmy się nad tym, jak ten czas szybko zleciał. Trzydziestolecie pracy, trzydziestopięciolecie pracy, czterdziestolecie pracy, czterdziestopięciolecie – każdego roku nasi pracownicy obchodzą takie symboliczne rocznice stażu zawodowego w Federal-Mogul Bimet. W bieżącym roku jest ich aż 25 osób!

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o dynamice zmian na rynku pracy, a także wyzwaniach które niesie ze sobą tzw. „rynek pracownika”. Tematy fluktuacji kadr, znalezienia odpowiednio wykwalifikowanego personelu stanowią problem dla wielu firm. Jednak nie naszej, co trafnie odzwierciedlają wspomniane osoby, będące symbolem lojalności pracownika względem pracodawcy. Spotkanie zakończyliśmy trafną puentą, że gdy pracodawca odpowiednio dba o swoich pracowników, oni odwdzięczają się lojalnością. W moich uszach wciąż dźwięczą słowa:
„Federal-Mogul Bimet – miejsce gdzie chcę spędzić całą karierę zawodową”.

Dnia 8 marca 2019 uczestniczyliśmy w gali „Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej”, organizowanej przez Miasto Gdańsk. Nasza długoterminowa, owocna współpraca ze szkołami została nagrodzona przez miasto - otrzymaliśmy w nagrodę dyplom i statuetkę.
Współpraca z młodzieżą w wieku szkolnym stanowi ważny fragment funkcjonowania naszej firmy. Przyuczając ich praktycznej strony zawodu kształtujemy przyszłość naszej firmy i całej polskiej gospodarki.

Mówi się, że „W zdrowym ciele, zdrowy duch” postanowiliśmy wziąć sobie to do serca i Nasza Firma wzięła udział w kampanii

„Rowerem do pracy”, w ramach ogólnopolskiej gry rowerowej- kręć kilometry dla Gdańska 2018.

Dzięki zaangażowaniu, uporowi i determinacji Naszych pracowników zajęliśmy drugie miejsce  w kategorii firm zatrudniających do 1000 pracowników!!

Dla Naszych najbardziej zdeterminowanych, nie zważających na deszcz, wiatr i inne niesprzyjające warunki, którzy wykręcili największą ilość kilometrów, wraz z Organizatorami Urzędu Miasta Gdańska przygotowaliśmy nagrody:

  • powerbanki,
  • plecaki sportowe,
  • latarki,
  • scyzoryki,
  • kominy,
  • bony o wartości 100 zł do sklepów rowerowych
  • koszulki F-M Bimet S.A.

Drużyno F-M Bimet S.A. dziękujęmy !! smile

 

 

W piątek 13.04.2018r. w świetlicy zakładowej odbyło się All Employees Meeting - Spotkanie Wszystkich Pracowników. Prezes Dariusz Suwalski opowiedział o przejęciu od dnia 10.04.2018 Federal-Mogul przez Tenneco Inc., producenta układów kontroli emisji spalin i systemów kontroli jazdy. Prezes przedstawił następnie wyniki sprzedażowe oraz podzielił się informacją o nominacji Federal-Mogul Bimet do nagrody Supplier Quality Excellence Award od grupy PSA-Opel. Zostały następnie przedstawione przez Dyrektor Personalną Dorotę Hynek dane dotyczące zatrudnienia oraz informacje o prywatnej opiece medycznej
i imprezie z okazji 2 mln godzin bez wypadku, która odbędzie się 23 czerwca br. Prezes powiedział
o inwestycjach podejmowanych w firmie. Na koniec wręczono nagrody za pomysły pracownicze oraz
w dziedzinie BHP.

Pracownicy Działu Personalnego rozstrzygnęli konkurs "Bimet zimą". Zima zmierza co prawda powoli ku końcowi, ale pracownicy Bimetu utrwalili ją na zdjęciach. Można poniżej podziwiać fotografie zatrzymujące niezatarte wrażenia zimowego wieczoru w otoczeniu firmowym :-)

W dniach 12-15.03.2018r. gościliśmy w Federal-Mogul Bimet członków Zarządu Federal-Mogul. Odwiedziny były udane, a wysiłki pracowników Bimetu, aby odpowiednio przyjąć Zarząd korporacji spotkały się z entuzjazmem i zadowoleniem przybyłych. Rainer Jueckstock, Dyrektor Generalny Federal Mogul Powertrain, napisał kilka życzliwych słów do Prezesa Zarządu Dariusza Suwalskiego po wizycie: "Wasz zakład otrzymał bardzo pozytywne komentarze od zespołu. 5S, zarządzanie halą produkcyjną, koncentracja na kliencie, zaangażowanie pracowników, jakość, dział finansowy... Wysokie standardy Gdańska liczą się tym bardziej, że wielu z nas pamięta historyczny wygląd zakładu. Jeszcze raz dziękuję. Dziękuję Tobie i Twojemu zespołowi również za świetną pracę w ciągu ostatnich kilku lat, które pokazały, że Gdańsk może być przykładem, jak prowadzić zakład".

 

W pierwszej połowie lutego dział personalny zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci pt. "Wymarzone ferie zimowe". Motywem przewodnim okazał się pełen wełnianej bieli śnieg oraz bałwan z czarnymi guziczkami. Nie zabrakło także obrazu zjeżdżania na sankach. Dzieci pracowników Bimetu wykazały się niezwykłą pomysłowością oraz ujawniły pokłady bogatej wyobraźni. Nagrodą były wejściówki do Loopy's World oraz słodki upominek.

Nasza firma wzięła udział jako partner w tegorocznej akcji społecznej Gazety Wyborczej Trójmiasto oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, której celem jest odczarowanie mitu „zawodówek” i obalenie stereotypu, że szkoły zawodowe są tylko dla słabych uczniów.

10 grudnia 2017r. odbyła sie wspaniała zabawa dla dzieci pracowników Federal-Mogul Bimet na jednym z największych placów zabaw Loopy's Word. Była to świetna okazja do spotkania się z Świętym Mikołajem oraz jego Elfami. Święty Mikołaj miał dla wszystkich dzieci prezenty.

W zeszły weekend drużyna PGRacing Team wspierana przez naszą firmę wystartowała w zawodach Formula Hungary odbywających się na Węgrzech w miejscowości Gyor.

29 czerwca 2017 dwie drużyny z Federal-Mogul Bimet Gdańsk i Federal-Mogul Gorzyce rozegrały emocjonujący mecz. Terenem rywalizacji między zawodnikami było boisko Ogniwo Sopot. Mecz zakończył się wynikiem 4:2, zwycięski puchar trafił w ręce F-M Gorzyce. "Gratulacje dla wszystkich uczestników meczu, to był honor gościć tak wspaniały zespół" - powiedział Dariusz Suwalski, Dyrektor Zarządu F-M Gdańsk.

Już w najbliższą sobotę 27 maja w naszych zakładzie odbędzie się kolejny Dzień Otwarty, na który zapraszamy pracowników z rodzinami, mieszkańców Gdańska i sąsiadów zakładu, a także uczniów i nauczycieli szkół zawodowych i wyższych, przedstawicieli Urzędu Miasta i Urzędu Pracy oraz wszystkich zainteresowanych obejrzeniem zakładu od środka.

Przedstawiciele działu personalnego i technicznego wzięli udział w Inżynierskich Targach Pracy zorganizowanych na Politechnice Gdańskiej. Była to świetna okazja do spotkań z studentami i absolwentami tej uczelni. Największym zainteresowaniem cieszyła się nasza bogata oferta pracy i praktyk.

W ramach Tygodnia Zawodowca zaprezentowaliśmy się uczniom technikum Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących CONRADINUM w Gdańsku jako przyszły pracodawca i przyjazne miejsce do odbywania praktyk zawodowych.

 

Jesteśmy dumni - otrzymaliśmy nominację do tytułu "Pracodawcy Przyjaznego Gdańskiej Szkole Zawodowej 2017”. Nominację z rąk Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza odebrała Dyrektor Personalna Eliza Ekman.

MASZ ZAWÓD I PRAKTYKĘ - MASZ PRACĘ! W związku z odbywającym się Tygodniem Zawodowca w Gdańsku, 7, 8 i 10 marca gościliśmy w naszej firmie uczniów gdańskich gimnazjów oraz szkół zawodowych. Młodzież miała okazję zobaczyć, jak wygląda praca w dużym i nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Więcej informacji o Tygodniu Zawodowca można znaleźć tutaj.

Nasi przedstawiciele Działu Personalnego oraz Wydziału Produkcji Panewek 2 marca 2017 wzięli udział w Metropolitalnych Targach Pracy Pomorza zorganizowanych przez Wojewódzki Urząd Miasta w Gdańsku. Osoby zainteresowane pracą w obszarze produkcji mogą aplikować na wybrane stanowisko szukajcie w zakładce „Praca i Praktyki”. Więcej o targach znajdziecie tutaj.

 

Nasi przedstawiciele Działu Personalnego i Narzędziowni spotkali się 24 lutego 2017 ze stuosobową grupą uczniów ostatnich klas technikum szkoły Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni. Opowiadali młodzieży o naszym zakładzie, o produktach i stosowanych technologiach. Uczniowie mieli okazję poznać praktyczną stroną przyszłego zawodu. Życzymy im dalszego pogłębiania wiedzy, pomocnej w wyborze satysfakcjonującej pracy zawodowej.

17 lutego 2017 gościliśmy w naszej firmie 30 uczniów oraz nauczycieli szkoły CKZiU nr 1 w Gdyni. Uczniowie mieli okazję zwiedzić zakład oraz zapoznać się z procesami produkcji i stosowanymi technologiami. Zwiedzili wydział produkcji panewek i tulejek oraz narzędziownię. W przyszłości będą mogli odbyć w naszym zakładzie praktyki zawodowe.

W piątek 17 lutego 2017 w zakładowej świetlicy odbyło się spotkanie naszych Pracowników. Prezes Dariusz Suwalski przedstawił wyniki sprzedażowe oraz podsumował wyniki firmy za 2016 rok. Na koniec spotkania zostały wręczone nagrody dla najbardziej aktywnych pracowników w obszarze Pomysłów Pracowniczych oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

13 lutego 2017 mieliśmy spotkanie z wicedyrektorem Wydziału Rozwoju Społecznego – Grzegorzem Krygerem w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Omówione zostały szczegóły dostępnej współpracy w zakresie szkolnictwa zawodowego w Trójmieście. W wyniku tych rozmów udało się naszej firmie zacieśnić więzy ze szkołami: CKZiU nr 1 w Gdańsku, CKZiU nr 1 w Gdyni oraz CONRADINUM w Gdańsku.

19 grudnia 2016 w świetlicy zakładowej odbyło się spotkanie wigilijne naszych Pracowników. Prezes Dariusz Suwalski złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Pracownicy mieli okazję również złożyć sobie wzajemnie świąteczne życzenia oraz spróbować wigilijnych potraw i tortu.

18 grudnia 2016 dzieci naszych Pracowników wraz z rodzicami odwiedziły LOOPY'S WORLD. Dzieci zjeżdżały na zjeżdżalniach, skakały na trampolinach, odwiedziły biuro Świętego Mikołaja oraz w ślad za Śnieżynką wykonywały zadania specjalne. Na koniec spotkały się ze Świętym  Mikołajem, który wszystkim grzecznym dzieciom wręczył prezenty.

9 grudnia 2016 w świetlicy zakładowej odbyło się spotkanie wigilijne dla Emerytów i Rencistów Federal-Mogul Bimet. Prezes Zarządu Dariusz Suwalski złożył życzenia świąteczne byłym pracownikom. Następnie wszyscy miło spędzili czas na rozmowie przy kawie i ciastku.

23 listopada 2016  otrzymaliśmy nagrodę "Rzeczpospolitej" dla Najdynamiczniejszej Firmy z listy 2000. Nie pierwszy raz i postaramy się, by nie ostatni.

2 września 2016 nasza zakładowa drużyna piłkarska Federal-Mogul Bimet rozegrała towarzyski mecz z drużyną Federal Mogul w Gorzycach. Spotkanie było emocjonujące, a walka wyrównana. Po regulaminowym czasie gry mecz zakończył się bezbramkowym remisem. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się koledzy z Gorzyc i to do nich trafił pierwszy puchar. Na wiosnę planowany jest rewanż, tym razem w Gdańsku.

4 września 2016 r. sztafeta Federal-Mogul Bimet w składzie: Marek Platta, Nina Parusińska, Agata Kuleta, Sebastian Czapliński, Mateusz Trzeciński wystartowała w biegu Gdańsk Business Run organizowanym po raz pierwszy w naszym mieście. To bieg charytatywny, z którego dochód został w całości przekazany na wsparcie fundacji Poza Horyzonty, wspierającej osoby po amputacjach kończyn. Nasza sztafeta wystartowała pomimo trudnych warunków pogodowych i zajęła 45 miejsce na 69 startujących drużyn. Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

26 sierpnia 2016 w zakładowej świetlicy odbyło się spotkanie naszych Pracowników. Prezes Dariusz Suwalski przedstawił wyniki sprzedażowe, opowiedział również o nowych projektach inwestycyjnych. Pracownicy dowiedzieli się, że Bimet dostał nagrodę 2015 SUPPLIER QUALITY EXCELLENCE AWARD, której uroczyste wręczenie odbędzie się 15 września. Zapowiedziana została Impreza Integracyjna dla pracowników, która odbędzie się 17 września w Jagatówce w Leśnym Dworze z okazji 2 mln godzin bez wypadku. Został przedstawiony również nowy projekt Działu Personalnego – samoobsługa pracownicza. Prezes podziękował także pracownikom pomagającym w ratowaniu mienia podczas lipcowej ulewy w Gdańsku.

22 marca 2016 w świetlicy zakładowej odbyło się spotkanie wielkanocne wszystkich naszych Pracowników, podczas którego mieliśmy okazję złożyć sobie świąteczne życzenia i spróbować wielkanocnych potraw.

20 października 2015 nasza Firma po raz kolejny otrzymała nagrodę dla laureatów plebiscytu „Dobra Firma”. Tytuł ten uzyskują zakłady wyróżniające się na tle innych firm w tej samej branży. Charakteryzują się efektywnym i dynamicznym rozwojem oraz mogą się poszczycić bardzo dobrymi wynikami przynajmniej przez kilka kolejnych lat. Firmy te umieją utrzymać najwyższy poziom we wszystkich najważniejszych kryteriach: efektywności, stabilności i rozwoju.

8 lipca 2015 w Daventry (Wielka Brytania otrzymaliśmy nagrodę od klienta Cummins EMEA NRP: Supplier of the Year 2015. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest wybranym dostawcom, którzy osiągają najlepsze wskaźniki w zakresie logistyki, jakości i obsługi klienta. Z całej korporacji my jako jedyni możemy się poszczycić tą honorową nagrodą. Nagroda ta jest zwieńczeniem kilkuletniej współpracy z Cummins, a także motywacją dla nas do dalszego dbania o najwyższą jakość produkowanych wyrobów.

20 czerwca 2015 na Stadionie Żużlowym GKS Wybrzeże odbył się Piknik Rodzinny z okazji 70-lecia naszej Firmy.

3 czerwca 2015 odbyła się Uroczysta Gala z okazji 70-lecia naszej Firmy.

13 czerwca 2015 w Złotej Karczmie odbył się Maraton Rowerowy SKANDIA MARATON LANGTEAM. Maraton był częścią ogólnopolskiego cyklu organizowanego przez Czesława Langa. Uczestnicy maratonu wystartowali na trzech dystansach: 33 km, 65 km, oraz w Paradzie Rodzinnej 7 km.

10 czerwca 2015 w naszej Firmie odbyło się spotkanie z przedstawicielką Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, na którym poruszono tematy: profilaktyka raka szyjki macicy, rak piersi, badania profilaktyczne, czynniki ryzyka oraz zdrowy styl życia.

30 maja 2015 nasz pracownik Krzysztof Maliszewski zdobył najwyższy szczyt Stanów Zjednoczonych Ameryki – McKinley (6194 m n.p.m.). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wysokogórskich szczytów!

23 maja 2015 odbył się Dzień Otwarty w Federal-Mogul Bimet. Z tej okazji każdy mógł przyjść i zobaczyć, jak nasz zakład wygląda od środka.