Współpraca ze szkołami jest już tradycją w naszym zakładzie. W latach 70tych  prowadzona była nawet szkoła branżowa przy Bimecie. Ukończyło ją wielu doświadczonych i pracujących do dzisiaj pracowników.

Czas w czerwcu upłynął naszej firmie właśnie na wspieraniu młodych talentów, gdyż odwiedziły nas dwie szkoły branżowe: Conradinum z Gdańska oraz Szkoła Zawodowa z Kościerzyny.

Uczniów gościliśmy 15 i 20 czerwca. Po przybyciu do siedziby naszej firmy i krótkiej prezentacji w sali konferencyjnej zostali zaproszeni na zwiedzanie naszej fabryki. Oprowadzali ich mistrzowie produkcji, którzy na co dzień nadzorują pracę na parku maszynowym.

Młodzież miała możliwość obejrzenia z bliska linii wytwarzania i sprawdzenia, jak wygląda produkcja panewek i tulejek. Uczniowie wykazywali żywe zainteresowanie procesem i zadawali trafne pytania. Wizyta w prawdziwej fabryce to zawsze miła odmiana od tradycyjnych lekcji. Spotkanie zakończyliśmy robiąc pamiątkowe zdjęcie i dziękując szkole za zainteresowanie pracą naszej fabryki.

Pragniemy zaznaczyć, że to nie koniec naszej współpracy ze szkołami, gdyż od września rozpoczynamy praktyki dla uczniów klas trzecich z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Gdańsku. Do projektu zaprosiliśmy 4 pełnoletnich uczniów. Swoje praktyki odbywają w narzędziowni, gdzie przygotowywane są narzędzia wykorzystywane w procesie produkcyjnym lub na parku maszynowym, asystując przy produkcji panewek i tulejek. Praktyki potrwają do czerwca 2023.

Serdecznie zapraszamy również innych chętnych pełnoletnich uczniów do odbycia praktyk zawodowych w naszym zakładzie.